کوچینگ فردی چیست؟

کوچینگ فردی چیست و چرا باید مراجعه به کوچ شخصی داشته باشیم؟

کوچینگ فردی شامل چه خدماتی می باشد؟

هدف آموزش کوچینگ فردی، به اوج رساندن پتانسیل‌های مراجع است. به دنبال دگرگون کردن تعدادی از جنبه‌های زندگی شخصی یا شغلی خود هستید؟ کوچ فردی به شما یاری می رساند تا به اهداف خود برسید. کوچینگ فردی چیست؟ کوچ فردی یکی از انواع کوچینگ است که به شما یاری می رساند تا برای خود اهدافی معین کرده و نقاط قوت و فرصت‌های پیش‌رویتان را بهتر ازریابی کنید. در آن هنگام که رابطه‌تان با کوچ جامع تر می‌شود، کوچ به درک جامع تری از 

کوچ فردی دکتر سپیده تیمور پور عضو انجمن بین المللی کوچینگ

 شما، ویژگی‌ها و نقاط قوتتان خواهد رسید و می‌تواند دریابد بهترین اقدامات برای تحقق سازی اهداف شما چه هستند. کوچ فردی با استفاده از استراتژی‌های تثبیت شده و برنامه‌ هایی کاملاً اختصاصی به شما یاری می رساند تا به نتایج مطلوب خود دست یابید. اگر می‌خواهید بهترین بازیکن فوتبال دنیا شوید، بدون داشتن یک کوچ خارق العاده می‌توانید به این رویای خود برسید؟ زندگی واقعی خیلی پیچیده تر از فوتبال است! بنابراین حضور یک کوچ رشد فردی برای تبدیل شدن آرزوهای شما به حقیقت مورد نیاز خواهد بود. تعداد کثیری از افراد موفق برای رشد،ترقی، پیشرفت خود و حرفه‌شان کوچ شخصی دارند. این افراد بلند پرواز و آینده‌ نگر موفق آگاهی دارند که موفقیت یک مفهوم ثابت و راکد (استاتیک) نیست: مهم نیست که تا به امروز به چه موفقیت‌ هایی رسیده اید، همیشه این توانایی را دارید که موفقیت‌ها و پیروزی‌های بیشتری را بدست آورید. مهم نیست که تا چه اندازه موفق بوده‌اید یا شاید اصلاً نمی‌دانید چگونه باید رو به آینده حرکت کنید، کوچ شخصی به شما کمک می‌کند تا زندگی‌تان وارد گام تازه ای شود.

 

 

 

کوچینگ فردی با کوچ iciدکتر سپیده تیمورپور

چه کسانی با یک کوچ فردی کار می‌ کنند؟

چرا افرادی که به موفقیت‌های زیادی رسیده اند با یک کوچ فردی کار می‌کنند؟ زیرا شخصی که به اوج قله موفقیت رسیده، خوب اطلاع دارد که به هر میزانی با استعداد باشد، نمی‌تواند به تنهایی و بدون کمک دیگران به موفقیت دست یابد. این دسته از افراد آگاهی دارند که حضور یک کوچ، حامی و مشاور برای رسیدن به موفقیت، لازم است؛ و این دقیقاً همان امری است که یک کوچ شخصی بر عهده دارد. افراد موفق با کوچ فردی کار می‌ کنند چون به کم قانع نیستند، آن‌ها دنبال 

موفقیت‌ های بیشتری هستند. چه در زندگی، چه در روابط شخصی، چه در دنیای بیزینس، شغلی و برای تحقق اهدافشان از یک کوچ شخصی مخصوص خودشان بهره می‌برند. آن‌ها مطمئن هستند که توان و پتانسیل لازم برای رسیدن به اهدافشان را دارند و می‌خواهند از همه ی ابزارهای موجود برای رسیدن به خواسته هایشان بهره بگیرند. کوچ فردی به آن‌ ها کمک می‌ کند تا برای خود اهدافی را معین کنند، برنامه‌ریزی هدفمندی داشته باشند، باورهای منع کننده خود را از بین ببرند، کنترل امور مالی را به دست بگیرند، ارتباطاتی کاملاً تاثیرگذار و نتیجه‌بخشی را به وجود آورند و میان کار و زندگیشان تعادل و توازن ایجاد کنند. زمانی که با کوچ فردی کار می کنید فرا می‌گیرید که چگونه اقداماتی سازنده انجام دهید و تمام تلاشتان را بر روی امور مهم متمرکز کنید، زمانی که به مانعی رسیدید متوقف نمی‌شوید، دیگر در گذشته ها غوطه‌ور نمی‌شوید. زمان‌تان آزادتر خواهد بود، از هر زمان دیگری انرژی بیشتری خواهید داشت و موفقیت های تان بیشتر و بیشتر خواهد شد. این ایده قدیمی را فراموش کنید که اگر به اندازه کافی کار کنید و زمان بیشتری را صرف کار کردن کنید، می‌توانید به تنهایی موفق باشید. این اصلاً درست نیست! افراد موفق از استعدادها و توانایی های یک دوست نیروبخش و بی‌طرف در کنار خود نهایت استفاده را می برند تا به آنها در کشف و توسعه این توانایی ها به طور تخصصی کمک کند و زندگی‌شان وارد گام تازه ای شود؛ این‌ها دقیقاً کارهایی هستند که یک کوچ فردی انجام می‌ دهد. آموزش کوچینگ شخصی بر این مبنا استوار شده که به افراد کمک شود تا برای خود اهدافی معین کرده و به آن‌ها دست یابند.

 

برای مطالعه بیشتر: کوچینگ چیست؟

 

جنبه‌ های کوچینگ فردی

مهارت‌های کوچینگ فردی را به طور کلی می‌توان به 3 دسته تقسیم کرد:

 

 • توسعه جسمانی توسط کوچینگ فردی

 • بهبود و توسعه ذهنی بوسیله ی کوچینگ فردی

 • بهبود شرایط روحی و روانی توسط کوچ فردی

 

توسعه جسمانی

بهبود و توسعه جسم و کمک به سلامت بدن یکی از مهم‌ترین فاکتورهای کوچینگ توسعه فردی است. ورزش مداوم، تغذیه مناسب (رژیم غذایی سالم)، خواب کافی و بالا بردن ایمنی بدن به توسعه جسمانی کمک خواهد کرد. همین طور داشتن تناسب‌ اندام بطور مستقیم موجب افزایش اعتماد به نفس در فرد می‌شود.

 

برای مطالعه بیشتر:  کوچینگ سازمانی

 

بهبود و توسعه ذهنی

موضوعات زیادی در زمینه توسعه ذهن در کوچینگ فردی اثر گذارند اما در اینجا به تعدادی از آن ها برای توسعه ظرفیت ذهن می‌پردازیم:

 

 • افزایش اعتماد به نفس

 • مدیریت احساسات هیجانی شامل: خشم، ترس و استرس 

 • تغذیه ذهن با افکار مثبت و کنترل ورودی‌ های ذهن

 • مدیریت زمان انرژی و تمرکز

 • کسب مهارت‌ های ارتباطی و خود انگیزشی

 • کسب مهارت‌ های دیجیتال

 

توسعه شرایط روحی و روانی

تفکر برای بهبود وضعیت روح و روان باید سعی کنید ذهن‌تان را عاری از درگیری‌ها و پیش‌آمدها کنید این مشکلات عمدتا توسط ذهن به وجود می آیند و در واقعیت رخ نمی دهند، اما اثرات زیادی بر وضعیت روان فرد می‌گذارند. مواردی که در زیر ذکر شده اند در بهبود وضعیت روحی و روانی شما در کوچ فردی تأثیر بالایی دارند:

 

 • مدیتیشن و ورزش‌های ریلکسیشن

 • وقت گذراندن کنار خانواده و افراد تأثیر‌گذار

 • انجام دادن اموری که از انجام دادن آن لذت می برید مانند نواختن موسیقی، نقاشی و سایر امور

 • اختصاص دادن زمان به خودتان، به دور از هرگونه عاملی که حواستان را پرت کند، با خودتان خلوت کنید

 

 

برای دریافت وقت کوچ به دایرکت اینستاگرام دکتر سپیده تیمورپور پیام دهید

 

اینستاگرام را باز کن

 

     

 

 

 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha