کوچینگ چیست؟

به زبان ساده، کوچینگ فرآیندی است که هدف آن بهبود عملکرد است و به جای گذشته یا آینده دور، بر «اینجا و اکنون» تمرکز دارد.

 

به زبان ساده، کوچینگ فرآیندی است که هدف آن بهبود عملکرد است و به جای گذشته یا آینده دور، بر «اینجا و اکنون» تمرکز دارد. در حالی که مدل‌های مختلفی از کوچینگ وجود دارد، در اینجا ما مربی را به عنوان متخصص در نظر نمی‌گیریم، بلکه مربی را به عنوان تسهیل‌کننده یادگیری در نظر می‌گیریم.

تفاوت زیادی بین آموزش دادن به کسی و کمک به او برای یادگیری وجود دارد. در کوچینگ، اساساً کوچ به فرد کمک می کند تا عملکرد خود را بهبود بخشد: به عبارت دیگر، به آنها کمک می کند تا یاد بگیرند.

مربیان خوب بر این باورند که افراد همیشه پاسخ مشکلات خود را دارند اما می دانند که ممکن است برای یافتن پاسخ به کمک نیاز داشته باشند.

 

 

بازی درونی گالوی  

هیچ بحثی در مورد مربیگری بدون ذکر تیموتی گالوی و بینش او در مورد "بازی درونی" کامل نخواهد بود.

کتاب گالوی، بازی درونی تنیس، تفکر مربیگری را متحول کرد. او پیشنهاد کرد که بزرگترین موانع موفقیت و دستیابی به پتانسیل داخلی است، نه بیرونی. بینش او این بود که مربیان می‌توانند به افراد کمک کنند تا با منحرف کردن حواس آنها از گفتگوی درونی‌شان و به‌ویژه صدای انتقادی که می‌گوید "این‌طور نیست! روی دست‌هایت تمرکز کن! آن را به گونه‌ای دیگر زاویه بده!"، به بهبود بازیشان کمک کنند.

با منحرف کردن حواس آن صدای درونی، بدن می تواند تسلط پیدا کند. معلوم می شود که اغلب بدن ایده بسیار روشنی دارد که وقتی دیالوگ های درونی سرکوب می شود چه کاری باید انجام دهد. گالوی از مثالی استفاده کرد که از مردم خواست روی ارتفاعی که به توپ تنیس ضربه می زنند تمرکز کنند. این فعالیت به خودی خود هیچ ربطی ندارد، اما عمل ساده تمرکز بر روی آن حواس ندای درون را پرت می کند و بدن توانا را قادر می سازد تا کنترل را به دست گیرد. فرد آرام شد و تنیس آنها بلافاصله بهبود یافت.

 

بینش واقعی گالوی این بود که این فقط در مورد تنیس صدق نمی‌کرد، بلکه افراد عموماً پاسخ‌های مشکلات خود را در درون خود داشتند.

 

بنابراین، بخش اساسی کوچینگ این است که به افراد کمک کنیم تا یاد بگیرند که صدای درونی را ساکت کنند و به غرایز یا ناخودآگاهشان اجازه دهند که بر آنها مسلط شود. گاهی اوقات این به معنای پرت کردن حواس است، و گاهی در مورد بررسی «بدترین سناریو» و از بین بردن ترس است.

 

 

برای مطالعه بیشتر:   قانون جذب

 

تفاوت بین آموزش، مربیگری، منتورینگ، درمان و مشاوره

اگرچه آموزش، مربیگری، راهنمایی و مشاوره همگی دارای ویژگی‌ها و مهارت‌های کلیدی هستند، اما با این وجود کاملاً متفاوت هستند و آگاهی از تفاوت‌ها مهم است.

 

  • تدریس و آموزش

تدریس و آموزش شامل یک معلم متخصص است که دانش را به دانش آموزان خود منتقل می کند.

اگرچه بهترین معلمان از تکنیک‌های مشارکتی و تعاملی مانند مربیگری استفاده می‌کنند، اما قطعاً عدم تعادل دانش وجود دارد و معلم به عنوان متخصص «پاسخ درست» را می‌داند.

 

  • مربیگری

کوچینگ شامل این باور است که فرد در درون خود پاسخی برای مشکلات خود دارد.

مربی یک متخصص موضوع نیست، بلکه بیشتر بر کمک به فرد برای یافتن پتانسیل خود متمرکز است. تمرکز بسیار بر روی افراد و آنچه در درون سر آنهاست است. یک کوچ لزوماً یک فرد تعیین شده نیست: هر کسی می تواند رویکرد مربیگری را با دیگران، چه همتایان، چه زیردستان یا مافوق، اتخاذ کند.

 باورهای کوچ و کوچینگ | دکتر سپیده تیمور پور عضو انجمن بین المللی کوچینگ

 

 

"کوچینگ" یکی از سبک های رهبری ضروری است که توسط دانیل گولمن شناسایی شده است. مهارت کلیدی کوچینگ، پرسیدن سؤالات درست برای کمک به فرد برای حل مشکلات است.

 

_ طیف مربیگری

بسیاری از مربیان همپوشانی قابل توجهی را بین نقش خود و معلم تشخیص می دهند. این ممکن است به ویژه در مورد مربیان ورزشی صادق باشد، که اغلب در ورزش خاص خود بسیار ماهر هستند و به دنبال تقویت تکنیک و مهارت های ورزشکاران خود هستند. بنابراین ممکن است مفید باشد که هم به مربیگری و هم به تدریس به عنوان یک طیف نگاه کنیم. به‌عنوان یک مربی، مواقعی پیش می‌آید که توسط شخصی که تحت مربیگری قرار می‌گیرد هدایت می‌شوید. این زمان ها به احتمال زیاد در اکثریت هست، به خصوص برای مربیگری در محل کار. با این حال، ممکن است مواقعی نیز وجود داشته باشد که شما متخصص هستید و اطلاعاتی را ارائه می دهید. مثال‌ها ممکن است شامل معنای آزمون روان‌سنجی یا بهترین تمرین در زمینه خاصی باشد که در آن دانش کافی دارید. برای مربیان ورزشی، ممکن است شامل تصمیم گیری در مورد زمان ایمن بودن یک فعالیت خاص و دلیل آن نیز باشد.

 

کوچ، کوچینگ، منتورینگ، NLP دکتر سپیده تیمورپور---

 

  • منتورینگ

منتورینگ شبیه مربیگری است. توافق کلی وجود دارد که یک مربی راهنمایی است که به کسی کمک می کند سریعتر از آن چیزی که به تنهایی انجام دهد یاد بگیرد یا پیشرفت کند.

 

در محل کار، مربیان اغلب به طور رسمی با توافق دوجانبه و خارج از زنجیره مدیریت خط یک فرد تعیین می شوند. آنها معمولاً تجربه و تخصص قابل توجهی در خط کسب و کار فردی دارند. یک رابطه مربیگری معمولاً بر آینده، پیشرفت شغلی و گسترش افق‌های یک فرد متمرکز است، برخلاف مربیگری که بیشتر روی اینجا و اکنون و حل مشکلات یا مسائل فوری تمرکز دارد.

 

  • مشاوره

مشاوره به مداخله درمانی نزدیکتر است. بر گذشته تمرکز می کند و به فرد کمک می کند تا بر موانع و مسائل مربوط به گذشته خود غلبه کند و به پیش برود. در اینجا، تمرکز ممکن است داخلی یا خارجی باشد.

 

  • درمان

درمان، کار با مراجعی است که به دنبال رهایی از علائم روانی یا فیزیکی است. مشتری خواهان شفای عاطفی و رهایی از دردهای روانی است. درمان با سلامت روان مراجع سروکار دارد. کوچینگ با رشد ذهنی مشتری سروکار دارد. انگیزه مراجع از ورود به درمان یا مشاوره معمولاً دور شدن از درد یا ناراحتی است، نه حرکت به سمت اهداف مورد نظر. کوچینگ اصلاحی نیست، مولد است. هر دو درمان و مشاوره بیشتر مستلزم درک و کار با تجربیات گذشته هستند تا مربیگری.

 

نتیجه

اصطلاح "کوچینگ" برای افراد مختلف به معنای چیزهای مختلف است، اما به طور کلی در مورد کمک به افراد برای حل مشکلات خود و بهبود عملکردشان است. فرقی نمی کند که از مربیگری در ورزش، زندگی یا تجارت استفاده شود، مربی خوب معتقد است که افراد همیشه پاسخ مشکلات خود را دارند. آنها فقط برای باز کردن قفل آنها به کمک نیاز دارند.

 

برای دریافت وقت کوچ به دایرکت اینستاگرام دکتر سپیده تیمورپور پیام دهید

 

اینستاگرام را باز کن

     

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha