تکنیک دوش فنلاندی

با یادگیری تکنیک های ساده در زندگی می توانید روند زندگیتان را بهبود ببخشید، تکنیک دوش فنلاندی نتایج فوق العاده ای را در بر دارد که سبب کاهش استرس، مبارزه با افسردگی، افزایش توانایی سوزاندن چربی...

 

روش سریع افزایش انرژی ( دوش فنلاندی )

 

خیلی از اوقات احساس میکنیم حوصله انجام کاری را ندارم و یا اصلا نمی تونیم تمرکز بگیریم تکنیکی که در این مقاله خدمت شما ارائه می شود یکی از روشهای بسیار  قدیمی در ایران( استفاده از حوضچه های آب سرد و گرم ) و همچنین کشورهای فنلاند و سوئد می باشد.

معمولا همه ما با  دوش آب گرم احساس  آرامش و ریلکس بودن می کنیم، چون آب گرم عضلات ما را منبسط و موجب آرامش  ما میشود  و معمولا این نوع از دوش گرفتن  مناسب قبل از خواب می باشد، اما روشی متفاوت در دوش گرفتن است، زمانی که احساس بی حوصلگی می کنیم و سطح انرژیمان پایین است و یا حتی قادر به تمرکز نمیباشیم یکی از بهترین روشها که خیلی سریع تمرکز ما را بالا می برد و انرژی مارا فوق العاده می کند  روشی مشهور به نام دوش فنلاندی است که متفاوت از دوش گرفتن های همیشگی ما می باشد .

کل زمانی که برای  اجرای این تکنیک  نیاز داریم 2 دقیقه و سی ثانیه است،

پنج مرحله تکنیک دوش فنلاندی گرفتن به ترتیب شامل مراحل زیر است که برای هر مرحله کلا" سی ثانیه زمان لازم است:

  1. رفتن زیر آب سرد به مدت سی ثانیه

  2. رفتن زیر آب گرم به مدت سی ثانیه

  3. رفتن زیر آب سرد به مدت سی ثانیه

  4. رفتن زیر آب گرم به مدت سی ثانیه

  5.  رفتن زیر آب سرد به مدت سی ثانیه

 

نکات مهم :

اول: دوش با آب سرد شروع و تمام میشود یعنی سه مرحله دوش آب سرد داریم و دو مرحله آب گرم .

دوم: هرگز با سر زیر دوش نروید ابتدا شانه ها و سپس کل بدن رو زیر دوش ببرید.

سوم: در ابتدا برای اجرای این تکنیک می توانید بجای استفاده از آب  کاملا"سرد  و یا گرم  دمای آب را بینابین بگیرید طوری که در دوش آب سرد ، سردی آب غالب باشد ودر دوش آب گرم ، گرمی آب غالب و پس از مدتی سرما و گرما را  در هر مر حله بیشتر کنید .

این روش را هیدرو تراپی هم می نامند . در این روش با انبساط و انقباض رگها سطح هوشیار کل بدن بالا می رود و مغز ما فعالتر و تمرکز بر روی امورات بیشتر می شود، علاوه براین بسیار در جوان سازی پوست هم موثر می باشد، ضمن اینکه تاثیر از دمای آب گرم و یا سرد ما را به بودن در زمان حال یاری می نماید.

 

 

نتایج تکنیک دوش فنلاندی:


۱. کاهش استرس
۲. سیستم ایمنی قوی‌تر
۳. بهبود گردش خون
۴. افزایش توانایی سوزاندن چربی
۵. کمک به مبارزه با افسردگی

 

 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha